Committees

Membership

Become a Member ⟶

AUDIT COMMITTEE

Chair – Glen Peterson, California

Andy Belanger, Nevada

Keith Lee, New Mexico

Richard Mathey, Wyoming

BUDGET COMMITTEE

Chair – Bryan Seppie, Wyoming

Jim Broderick, Colorado

Jay Burnham, New Mexico

Benjamin Cowboy, Ten Tribes Partnership

Leslie Meyers, Arizona

John Powell, California

EXHIBITS COMMITTEE

Chair – Greg Gould, Nevada

Kevin Bergschneider, Colorado

Mark Davidson, Wyoming

Douglas Mason, Arizona

Nelson Ross, Arizona

HOUSING & ARRANGEMENTS COMMITTEE

Chair – Andy Belanger, Nevada

 

Aaron Chavez, New Mexico

MEMBERSHIP COMMITTEE

Chair – Jim Broderick, Colorado

Jacqueline Allcorn, New Mexico

NOMINATIONS COMMITTEE

Chair – Leslie Meyers, Arizona

Andy Belanger, Nevada

Charles Blassingame, New Mexico

Stanley Cazier, Colorado

PROGRAM COMMITTEE

Chair – Bart Leeflang, Utah

Lisa Anderson, Utah

Mitch Basefsky, Arizona

Amy Best, Nevada

Mitch Bishop, Nevada

Doug Bonamici, Ten Tribes Partnership

Jordan Bunker, Nevada

Keith Burron, Wyoming

Aaron Chavez, New Mexico

Marielle Cowelley, Colorado

Doug Echols, New Mexico

Edalin Koziol, Colorado

Jessica Rodriguez, Arizona

Jack Scott, New Mexico

Crystal Tulley-Cordova, Ten Tribes Partnership

Meena Westford, California

PUBLIC AFFAIRS COMMITTEE

Chair – Crystal Thompson, Arizona

Teresa Brevik, New Mexico

Becki Bryant, Bureau of Reclamation

Lindsay DeFrates, Colorado

Scott Huntley, Nevada

Robert Kirk, Ten Tribes Partnership

Patty Likens, Arizona

Bob Muir, California

Karry Rathje, Utah

Bryan Seppie, Wyoming

Jeff Stahla, Colorado

RESOLUTIONS COMMITTEE

Chair – Wade Noble, Arizona

Steven Anderson, Nevada

Joanne Curry, Ten Tribes Partnership

Tony DeMarco, Arizona

Sandra Fabritz, Arizona

Charlie Ferrantelli, Wyoming

Gary Hathorn, New Mexico

Barbara Hjelle, Utah

Tom Maher, Nevada

Lee Miller, Colorado

Peggy Montano, Colorado

John Morris, California

Cindy Murray, New Mexico

Bridget Schwartz-Manock, Arizona

Meghan Scott, Arizona

Bruce Whitehead, Colorado